Nasza misja

Prowadzimy zaawansowane badania naukowe, wytwarzamy nowoczesne leki i stawiamy sobie ambitny i inspirujący cel: polepszyć jakość ludzkiego życia poprzez zwiększenie aktywności, poprawę samopoczucia i wydłużenie życia pacjentów. Jesteśmy w pełni zintegrowaną spółką farmaceutyczną. Od wielu lat skutecznie inwestujemy w prace badawcze nad nowymi terapiami, jak i innowacyjne technologie wytwórcze, które pozwalają nam na ciągłe podnoszenie jakości naszych produktów. Misją Celon Pharma jest wprowadzanie na rynek preparatów specjalistycznych, które odpowiadają na najważniejsze wyzwania kliniczne i ułatwiają pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii.

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.
MW_small

Celon Pharma S.A. - zintegrowana spółka biofarmaceutyczna, założona w 2002 roku. Koncentruje swoją działalność na badaniach nad innowacyjnymi rozwiązaniami terapeutycznymi oraz na rozwoju, produkcji, dystrybucji i marketingu specjalistycznych produktów generycznych. Leki wytwarzane w Celon Pharma S.A. pomagają tysiącom pacjentów zachować lepsze i dłuższe życie.

Celon Pharma S.A - miejsce, które łączy dbałość o pacjentów i pasję naukową, aby stworzyć przełomowe rozwiązania wciąż niespełnionych potrzeb klinicznych. Dysponuje własnym zapleczem badawczo-rozwojowym dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno-sprzętowe, a także doświadczenie posiadanej kadry pracowników.

Firma Celon Pharma S.A. dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych jak i innowacyjnych. Dwa zakłady produkcyjnie Celon Pharma S.A posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Na podstawie uzyskanego certyfikatu GMP Spółka może rejestrować i sprzedawać leki we wszystkich krajach UE gwarantując utrzymanie obowiązujących standardów jakości wytwarzania.

Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy ok. 200 pracowników. Spółka zatrudnia w obszarze badań i rozwoju 50 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich.

milestones

7

firma_1

firma_2