Celon Pharma na kongresie ERS w Monachium

Celon Pharma będzie jednym z wystawców na międzynarodowym kongresie European Respiratory Congress 2014, który odbędzie się w Monachium w dniach 6-10 września br. To jedno z największych medycznych wydarzeń na świecie organizowane jest przez European Respiratory Society (ERS) i skupia co roku kilkadziesiąt tysięcy lekarzy z ponad 100 krajów. Tegoroczne sesje i warsztaty Kongresu ERS będą poświęcone m.in. onkologii płuc, pediatrycznym aspektom leczenia chorób płuc, ich epidemiologii oraz najnowszym metodom diagnostyki i terapii pulmonologicznej.

Uczestnicy wrześniowego kongresu, którzy odwiedzą multimedialne stoisko Celon Pharma, będą mieli okazję poznania portfolio firmy w zakresie leczenia chorób płuc jak również zapoznania się z wybranymi projektami innowacyjnymi w zakresie chorób płuc, na którymi firma pracuje. W ramach sesji plakatowej będzie można zapoznać się m.in. z wynikami badań nad rolą szlaku JAK/STAT w leczeniu chorób płuc.

Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: - Udział w międzynarodowym wydarzeniu medycznym o takim prestiżu, jest dla nas niezwykle ważny. Daje nam możliwość prezentacji naszego produktu Salmex Orbicel, ale też zapoznania się z najnowszymi osiągnieciami światowych ekspertów w dziedzinie pulmonologii. Obecność w Monachium jest dla nas szczególnie ważna pod kątem planowanej rejestracji naszego produktu w innych krajach UE w kolejnych latach.