Celon Pharma S.A. podpisała umowę z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited na komercjalizację leku Salmex w części krajów europejskich.

Celon Pharma S.A. podpisała umowę z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited na komercjalizację leku Salmex w części krajów europejskich.

Spółka zawarła umowę, w której zobowiązała się między innymi do realizacji dostaw produktu farmaceutycznego zaaprobowanego do wprowadzenia do obrotu na wybranych rynkach w Europie. Umowa dystrybucyjna została zawarta na okres 10 lat z opcją jej przedłużenia na kolejne dwa lata. Umowa z Glenmark Pharmaceutical Europe Limited dotyczy 15 krajów europejskich, w tym między innymi Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, Norwegii oraz Rumunii. Celon Pharma S.A. wraz z realizacją kolejnych etapów związanych z rozwojem i rejestracją produktu na poszczególnych rynkach, otrzyma z tytułu umowy, kilka milionów euro.

Maciej Wieczorek, Prezes Celon Pharma S.A:Od lat intensywnie inwestujemy w rozwój technologii leków inhalacyjnych, a ta umowa jest kolejnym dowodem na słuszność obranej przez nas drogi. Wspólne doświadczenia obu spółek w obszarze produkcji, komercjalizacji i dystrybucji leków wziewnych przełożą się na lepszą dostępność terapii skojarzonej w inhalatorze DPI w wielu krajach europejskich.

W związku z zagranicznymi planami spółki, do końca 2015 r. Celon Pharma S.A. zakończy budowę nowej linii technologicznej do produkcji leków inhalacyjnych w zakładzie produkcyjnym w Kazuniu Nowym. Inwestycja ta umożliwi zwiększenie zdolności wytwórczych leku Salmex do poziomu 1 mln inhalatorów miesięcznie.

Podpisana umowa jest kolejnym porozumieniem, które Celon Pharma S.A. zawarła w celu rejestracji i dystrybucji leku Salmex (Fluticasoni propionas/Salmeterolum) na tak szeroką skalę w Europie i USA.