Celon Pharma S.A. razem z Narodowym Centrum Nauki wspiera młodych naukowców

Celon Pharma S.A. razem z Narodowym Centrum Nauki wspiera młodych naukowców

Celon Pharma S.A. nagrodziła najwybitniejszego laureata w obszarze nauk o życiu, przyznając stypendium w tegorocznym konkursie Narodowego Centrum Nauki (NCN). Uroczystość odbyła się 7 października br. w krakowskich Sukiennicach.

Laureatem nagrody został dr hab. Wiesław Babik, którego Kapituła NCN doceniła za wybitne osiągnięcia oraz całokształt pracy w obszarze nauk o życiu.

Maciej Wieczorek, Prezes Celon Pharma S.A.:Nasza firma od lat wspiera
młodych, zdolnych naukowców organizując inicjatywy własne, jak i uczestnicząc w projektach zewnętrznych, takich, jak np.: Nagroda Narodowego Centrum Nauki. Głęboko wierzymy, że takie inicjatywy są niezwykle potrzebne. Są nie tylko doskonałą promocją osiągnięć polskich naukowców, ale umożliwiają nam, przedsiębiorcom kontakt z najlepszymi z nich. Wyniki badań prowadzonych przez młodych badaczy są cenne, w naszej, wspólnej drodze poszukiwania innowacyjnych terapii dla pacjentów. Wierzymy, że badania podstawowe są esencją nauki. Pasja naukowa, entuzjazm, zaangażowanie to cechy bliskie podejściu, które, na co dzień obecne jest w laboratoriach Celon Pharma S.A. Jestem zaszczycony, że możemy być częścią tego wydarzenia. Z przyjemnością i wielkim zainteresowaniem będę śledził dalszą drogę naukową Pana Doktora Wiesława Babika.

Prof. Zbigniew Błocki, dyrektor Narodowego Centrum Nauki.: W ramach inicjatywy, jaką jest Nagroda Narodowego Centrum Nauki, chcemy współpracować z przedsiębiorcami, którym nie jest obojętny rozwój nauki i którzy rozumieją, że droga do innowacyjnej gospodarki zaczyna się od nowatorskich dokonań na polu badań podstawowych. Dzięki współdziałaniu z firmą Celon Pharma S.A. możemy razem promować najlepszych młodych badaczy działających w zakresie nauk o życiu, którzy przed ukończeniem czterdziestego roku życia mają już w dorobku wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Nagroda Narodowego Centrum Nauki ustanowiona została w 2013 roku przez Radę Narodowego Centrum Nauki, a jej laureatem może zostać młody uczony, który nie ukończył 40 roku życia. Obecna edycja była trzecią już odsłoną prestiżowego konkursu, w którym zwycięzcy odbierali nagrodę w trzech obszarach: nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk o życiu oraz w obszarze nauk ścisłych i technicznych. Nagroda ta przyznawana jest młodym uczonym za znaczące osiągnięcia naukowe, dokonane w ramach badań podstawowych.