Czy biotechnologia będzie wizytówką polskiej innowacji?

Celon Pharma S.A. wśród członków założycieli Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed

Firmy, które zainicjowały powstanie Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed są przekonane, że tak będzie, a w potencjale rodzimych firm biotechnologicznych widzą w przyszłości szansę na stanie się siłą napędową całej gospodarki. Aby było to możliwe należy wspólnie z interesariuszami, administracją publiczną zbudować odpowiednie warunki rozwoju, które to umożliwią. I taka jest właśnie rola nowo powołanego związku branżowego.

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: Zawsze wspieramy ważne i potrzebne inicjatywy branżowe. Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem w zakresie tworzenia rozwiązań, które sprzyjają tworzeniu innowacji, umożliwiają ich rozwój. Od początku działalności Celon Pharma przekonujemy, że innowacje w dziedzinie farmacji i medycyny mogą pochodzić z Polski, być efektem prac polskich naukowców i firm. Cieszę się, że możemy mówić o tym jednym głosem z przedstawicielami innych polskich firm.

Związek został powołany do życia przez 11 firm tj. Ardigen SA, Captor Therapeutics SA, Celon Pharma SA, ExploRNA Therapeutics SA, OncoArendi Therapeutics SA, Polski Bank Komórek Macierzystych SA, PolTREG SA, Pure Biologics SA, Ryvu Therapeutics SA, Selvita SA oraz WPD Pharmaceuticals Sp. z o.o. Podczas pierwszego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 20 października 2021.