Nagroda Innowator Wprost 2013 dla Celon Pharma S.A.

Celon Pharma S.A. została wyróżniona nagrodą Innowator Wprost 2013 w kategorii Farmacja i Medycyna. Tym samym potwierdziła swoją przynależność do grona najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. 

Ranking najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw jest przygotowywany corocznie przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i redakcję tygodnika „Wprost”. Kategorii Farmacja i Medycyna wyróżniono dwie innowacyjne firmy, które otrzymały statuetkę Innowatora 2013. Podstawą rankingu „Wprost” jest „Raport o innowacyjności gospodarki Polski”, w którym Instytut Nauk Ekonomicznych wyłonił 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce.

dr Maciej Wieczorek, prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: Bardzo dziękujemy za wyróżnienie. Cieszymy się, że potencjał jakim dysponujemy oraz wyniki prowadzonych przez nas badań plasują nas zaszczytnym gronie Innowatorów tygodnika Wprost. Poszukiwanie innowacji, oraz bliska współpraca ze środowiskiem naukowym są wpisane w działalność naszej spółki od początku jej istnienia. Nagrodę odbieramy również jako zobowiązanie do podejmowania kolejnych wysiłków na drodze do poszukiwania innowacyjnych/przełomowych terapii dla pacjentów. Wierzę, że jako firma mamy w sobie ambicje i kompetencje, które pozwolą nam to zobowiązanie przyjąć i wypełnić jak najlepiej.

dr Monika Lamparska-Przybysz, Kierownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Produktów Leczniczych Celon Pharma S.A.: Obecnie zajmujemy się realizacją 9 projektów innowacyjnych począwszy od koncepcji, poprzez syntezę organiczną, badania in vitro aż do badań przedklinicznych na zwierzętach. Efektem prowadzonych prac są cztery zgłoszenia patentowe: dwa w onkologii oraz dwa w obszarze chorób ośrodkowego układu nerwowego. W realizacji naszych działań współpracujemy z kluczowymi ośrodkami naukowymi w Polsce.

 Uroczyste rozdanie nagród Innowator Wprost 2013 odbyło się 17 października 2013 r.

 

Więcej informacji udziela:

Małgorzata Siewierska,
Biuro Prasowe Celon Pharma S.A.
602 301 215
[email protected]

 

Statuetki

 

------------------------------------------------------------------------------

Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Została założona w 2002 roku przez człowieka z wizją, pasją oraz interdyscyplinarną wiedzą i doświadczeniem branżowym –Macieja Wieczorka. Nadrzędnym celem spółki Celon Pharma jest produkcja specjalistycznych leków recepturowych poprawiających jakość życia pacjentów i będących odpowiedzią na niespełnione potrzeby kliniczne pacjentów. Firma Celon Pharma S.A. dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych jak i innowacyjnych. Dwa zakłady produkcyjnie Celon Pharma S.A posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy ok. 200 pracowników. Spółka zatrudnia w obszarze badań i rozwoju 40 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich.