Raport bieżący 7/2023 – Wygranie przetargu na dostawy produktów Spółki do krajów Zatoki Perskiej

Data: 26.04.2023 r., godz: 16:10

Podstawa prawna: art. 17 MAR - informacje poufne

Zarząd Celon Pharma S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 26 kwietnia 2023 r. Spółka powzięła informację od Glenmark Pharmaceuticals Ltd. z siedzibą w Indiach ("Glenmark") o pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu ogłoszonego przez Radę Zdrowia Zatoki Perskiej (Gulf Health Council) na dostawy produktu będącego kombinacją flutykazonu z salmeterolem w inhalatorze suchego proszku (sprzedawanego w Polsce pod nazwą Salmex), na terenie Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Bahrajnu, Omanu i Kataru, w których wytwórcą i dostawcą produktu na ww. rynki będzie Celon Pharma S.A.

Wartość rozstrzygniętego przetargu wynosi 3,5 mln euro, co w opinii Zarządu stanowi wartość istotną z punktu widzenia przyszłych przychodów Spółki, a co więcej wygrane postępowanie przetargowe pozwala na szybsze wejście produktu Spółki na wskazany rynek niezależnie od procesów rejestracyjnych prowadzonych w oparciu o podpisaną już umowę licencyjną w 2021 roku (o której mowa w raporcie bieżącym Spółki nr 13/2021). Oznacza to, że w momencie, gdy lek zostanie zarejestrowany na tym rynku będzie już produktem znanym, co pozwoli mu na szybsze osiągnięcie docelowej pozycji rynkowej.

Dostawy planowane są na 2 lata z możliwością przedłużenia do 3 lat. W zamówieniu otrzymanym przez Spółkę od Glenmark wskazano, iż wymienione wartości mogą ulec zmianie na podstawie rzeczywistych ilości przyznanych w ramach przetargu, z podziałem na poszczególne kraje