Celon Pharma S.A. z sesją posterową na ESMO 2017

Poster: Design and development of potent E1 ubiquitin activating enzyme inhibitor, CPL-410-005, as novel anticancer therapy - zaprezentowany został przez lidera grupy badawczej onkologia dr Aleksandrę Stańczak na tegorocznej, największej europejskiej konferencji onkologicznej. Spotkanie European Society of Medical Oncology, odbyło  się w Madrycie w dniach 9-12 września.  Wzięło w nim udział 24 tysiące uczestników ze 131 krajów, a do prezentacji zakwalifikowano blisko 1800 abstraktów.

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A. Uczestnictwo w podobnych wydarzeniach traktujemy jako ważne narzędzie na drodze do światowej komercjalizacji naszego innowacyjnego portfolio.
Dr Aleksandra Stańczak: Nasz plakat wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających. Hamowanie inicjacji szlaku degradacji białek to nowe, innowacyjne i skuteczne podejście terapeutyczne w terapii nowotworowej ze szczególnym uwzględnieniem guzów litych i nowotworów krwi. Opracowany przez naukowców Celon Pharma związek jest bardziej aktywny niż dotychczasowe inhibitory enzymu inicjującego szlaku degradacji białek. Inhibitor CPL-410-005 wykazuje duży potencjał przeciwnowotworowy m.in. na nowotworach piersi, prostaty, czy jelita grubego. 

ESMO to organizacja non-profit, która od 1975 roku wspiera w Europie zarówno badania jak i wymianę doświadczeń pomiędzy onkologami, biologami czy pozostałymi naukowcami zajmującymi się nowotworami. Jest odpowiedzialna za współtworzenie oraz publikację wytycznych w poszczególnych rodzajach nowotworów. Prezentowany w trakcie wydarzenia projekt otrzymał w sierpniu b.r. pozytywną decyzję NCBiR, a tym samym spółka otrzyma ok. 25,75 mln dofinansowania na jego realizację aż do zakończenia II fazy badań klinicznych.

 ESMO